Sticky

SELŠ 2017 Berieme nových 22 členov do našej komunity

Scroll this

Otvárame nový ročník Vodcovskej lesnej školy SELŠ 2017. Ak sa chceš stať členom „modrej komunity“, máš rád skauting a si ochotný odovzdať sa službe ako vodca, tak si na správnom mieste. Spoločne sa budeme obohacovať a učiť počas celého roku. Stretneš veľa inšpiratívnych osobností, siahneš si k svojim limitom a naučíš sa veľmi veľa o vedení oddielu. Od toho ako tvoriť atraktívny program, viesť svoj vlastný tím, získať si rodičov až po to, aby si nemal diery v administratíve a dokázal získať financie na činnosť svojho oddielu.

V SELŠ-ke sa zameriavame:

 •  na tvorbu komunity
 • osobnostný rast a získavanie návykov
 • tímovú prácu v SELŠ rodoch
 • na „zatiahnutie na hlbinu“ a nájdenie túžob svojho srdca

Dátumy

Dátumy prvých dvoch víkendov, letnej časti a záverečných skúšok sú už dané. Miesta sa dozvieš postupne samostatne pred každou časťou.

Suchár 7.-9.4.2017
Snežienka 5.-8.5.2017
Rybolov 17.-27.8.2017
Zrenie 27.-29.10.2017

Základné podmienky

Aby sme ťa mohli zobrať na SELŠ, musíš spĺňať niekoľko základných podmienok.

 • dovŕšených 18 rokov pred Zrením
 • minimálne 1 rok byť registrovaný v Slovenskom skautingu
 • ukončený radcovský alebo základný kurz
 • na Suchári predložiť k nahliadnutiu výpis z registra trestov vodcovi SELŠ
 • a najdôležitejšie: ochota vyhrnúť si rukávy, pracovať na sebe a chcieť sa vložiť do služby blížnym! 
  Buď k sebe aj k nám úprimný, a ak to naozaj nechceš, radšej na SELŠ-ku nechoď. Vyžadujeme to od nás samotných a budeme aj od teba. Nehovoríme o vedomostiach alebo o zručnostiach, tie ti pomôžeme zlepšiť. Ale hovoríme o ochote, odhodlaní a odvahe. Tie sú len v tebe a my ich chceme :). Na oplátku ti dáme našu ochotu, odhodlanie a odvahu.

V prípade, že máš všetky tieto veci v poriadku a budeš ochotný ich naplniť, vyplň prihlášku a po výbere účastníkov sa ti ozveme.

PRIHLÁŠKA

V prihláške treba priložiť 3 podkladové metiály. Nemaj obavu – zoberie ti to len pár chvíľ.

 1. Motivačný list: 2500 – 3500 znakov vrátane medzier. Prečo sa chcem stať vodcom a prečo chcem absolvovať práve SELŠ. Aké sú moje očakávania a čo chcem istotne zažiť.
 2. Odporúčanie zborového vodcu, inštruktora SLSK alebo dvoch aktívnych vodcov: Uviesť zdôvodnenie, prečo odporúča uchádzača na lesnú školu. Aké sú jeho silné a slabé stránky. Pozícia, ktorú by mal zastávať po absolvovaní lesnej školy. Odporučovateľ sa týmto odporúčaním zaručuje za osobnostné a morálne predpoklady uchádzača na hodnosť vodcu. Odporúčaný rozsah je približne 1000 znakov vrátane medzier. Očakávame plnohodnotné informácie, s ktorými môžeme pracovať pri výbere účastníka.
 3. Video: Osobné video o tebe na tému: Prečo si práve TY SELŠ 2017? Na videu ťa chceme aj vidieť :)

Účastnícky poplatok

Cena SELŠ je ako po minulé roky nezmenená. Účastnícky poplatok je teda 100€. Je v ňom zahrnuté ubytovanie, strava, materiály, program a podpora celého tímu. Na vykonanie platby ťa vyzveme hneď ako ti oznámime, či si bol vybraný na SELŠ 2017.

DEADLINE prihlasovania

14.2.2017 o 23:57 SEČ. 

Prihlášky, ktoré prídu po tomto termíne už nebudeme akceptovať. Mrzí nás to, ale výsadou vodcov je presnosť a tu sa môžeš ukázať v plnej paráde. Poradie prihlásených sa pri výbere účastníkov tiež zohľadnuje. Neznamená to však, že ak sa prihlásiš prvý, automaticky ťa vyberieme.

Výber účastníkov

Výber účastníkov na SELŠ je pre nás veľmi dôležitá záležitosť, a preto jej venujeme aj veľa času. Oplatí sa preto zodpovedne vyplniť prihlášku, napísať zaujímavý motivačný list, získať kvalitné odporúčanie a natočiť dychberúce video. Pri výbere zohľadňujeme splnenie podmienok, kvalitu poslaných materiálov, poradie prihlásenia sa a potrebu zboru/oddielu. Informáciu o tom, či si sa stal SELŠ 2017, ti pošleme mailom najneskôr do 22.2.2017.

mአotázku?

Ak máš otázky alebo ti nie je niečo jasné, tak pozri do sekcie Časté otázky alebo nám rovno napíš na sels@sels.sk alebo na náš a radi ti pomôžeme.

Nechaj sa inšpirovať minuločným účastníkom Errorom, toto je kvalitka a priprav sa na riadny kolotoč :).

 

Tagy: